Call of Duty Yayını, NBA Oyuncusu Meyers Leonard’ın Başına Büyük İş Açtı

0 4

Miami Heat’te oynayan Meyers Leonard aynı zamanda bir Twitch yayıncısı. Popüler FaZe Clan’a katılan ve Twitch’te yaklaşık 70 bin takipçisi bulunan Leonard geçtiğimiz günlerde bir Call of Duty: Warzone yayınında sinirlenerek yahudilere hakaret anlamına gelen bir kelime kullanınca başı büyük derde girdi. Her ne kadar sonrasında bu yayın Leonard’ın kanalından silinse de, hakaret ettiği kısımlar başka kişilerce YouTube’a ve Twitter’a yüklenince konu iyice yayılmış oldu.

Leonard sonrasında bir özür mesajı yayınladı, “o kelimenin anlamını bilmiyordum ama bu konudaki cahilliğim bir bahane değil” dedi. Ancak özrü pek de kabul görmedi.

Önce kanalın sponsorları Astro Gaming, Origin PC ve Scuf Gaming anlaşmalarını iptal ettiklerini duyurdu. Sonra espor organizasyonu FaZe, “Meyers’in yayınını bizim için inanılmaz bir hayal kırıklığıydı. Meyers FaZe’in bir üyesi olmasa da, kendisiyle tüm bağlarımızı kesiyoruz” diye açıklama yaptı.

Sonraki hamle ise Leonard’ın takımı Miami Heat’ten geldi ve Leonard süresiz kadro dışı bırakıldı. “Miami Heat, her türlü nefret söylemini şiddetle kınamaktadır. Meyers Leonard’ın sarfettiği sözler yanlıştır ve takımımızla alakası bulunan hiçkimsenin bu tür nefret dili kullanmasına müsamaha gösteremeyiz. Bunu bir Miami Heat oyuncusundan duymak özellikle hayal kırıklığıydı. Meyers Leonard takımdan süresiz biçimde uzaklaştırılmıştı. Miami Heat, soruşturmayı yürüten NBA ile işbirliği yapacaktır” deniyor açıklamada.

NBA soruşturmasından nasıl bir sonuç çıkacağı, Leonard’ın kariyerine nasıl devam edeceği şimdilik merak konusu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.