Forza Horizon 4, Çapraz Platform Desteğiyle Steam’de

0 3

Son zamanların en başarılı yarış oyunlarından biri olarak kabul edilen Forza Horizon, nihayet Steam’e de teşrif etti. Daha önce sadece Microsoft Store veya Game Pass yoluyla sahip olunabilen oyunu artık Steam kullanıcıları da özgürce oynayabilecek. Hem de gerçekten de nefis bir fiyatla!

Öncelikle oyunun fiyatından başlayayım. Game Pass’iniz yoksa Forza Horizon 4’ü alabileceğiniz tek mağaza Microsoft’un kendi satış mağazasıydı. Oradaki fiyata baktığımızda (indirimsiz fiyatları dikkate alarak) Standart Edition’ın 469, Deluxe Edition’ın 539, Ultimate Edition’ın ise 639 lira olduğunu görüyoruz.

Steam’de ise fiyatlar bunun dörtte birinden bile daha düşük! Standart Edition 92, Deluxe Edition 125, Ultimate Edition ise sadece 150 lira. Bu başarılı fiyatlandırma, oyuna olan ilgiyi mutlaka arttıracaktır. Ancak oyunun gerçek Steam fiyatı bu değil tabii, yerel fiyatlandırma olmasaydı biz de 60$ / 80$ / 100$ karşılığı vermek durumunda kalacaktık.

Oyun tamamen çapraz platform destekli, yani Xbox, Steam ve Android cihazlardaki Game Pass sahipleri hep birlikte oynayabilecekler.

14 Mart’a kadar hangi platformdan olursa olsun oyuna giriş yapanların koleksiyonuna 2019 Porsche 911 GT3 RS ücretsiz olarak eklenecek.

Forza Horizon 4’ün Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.