Gothic Remake, Alkimia Interactive’e Emanet

0 2

THQ Nordic, paylaştığı basın bülteniyle Gothic Remake’in İspanya merkezli yeni bir oyun stüdyosu olan Alkimia Interactive tarafından geliştirilmekte olduğunu duyurdu.

Alkimia Interactive, 2020 yaz aylarında Barselona’da kurulmuş ve hala bünyesine yeni geliştiriciler katmaya devam eden bir stüdyo. Stüdyonun sitesine şuradan göz atabilir, çeşitli ilanlara yer verildiğini görebilirsiniz. Münasebetiyle Gothic Remake için şimdi yolun başında oldukları söylenebilir.

Aslında stüdyonun kurulacağına ait duyuru geçtiğimiz yılın başlarında gelmişti; stüdyonun kurulma emelinin Gothic Remake olduğu da o devirde ilan etmişlerdi esasen. Dün yapılan duyuruyla iş resmiyet kazanmış oldu.

Gothic serisi, 2000’lerin başında sahneye çıkmış ve bilhassa serinin birinci 2 oyunu beğeniyle karşılansa da sonrasında işler pek parlak ilerlemedi. THQ Nordic, 2019’da birinci oyunun yine imali için yeşil ışık yaktı. Sonrasında bir “playable teaser” da paylaştılar hatta (dilerseniz Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz). Artık de, yeni stüdyonun kurulduğunu ve çalışmalarına başladığını duyurmuş oldular.

Bu sefer ortaya beklentileri karşılayan bir üretim çıkacak mı, seri tekrar ivme kazanabilecek mi ve gibisi sorularımızın karşılığını almak için önümüzde daha uzun bir müddet var üzere, bekleyip görelim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.