Kaş Tatil Yerleri – Kaş Gezilecek Yerler

0 8

Antalya, dünya üzerindeki sayılı tatil mekanlarından biridir ve Türkiye’ nin turizm sektörünün yarısını elinde bulundurmaktadır. Antalya sadece il olarak değil ilçeleri olarakta oldukça görecelidir. Bir çok ilçesi tarihi ve turistik mekanları bünyesinde bulundurmaktadır. Kaş, Antalya iline bağlı ve köyleri ile toplam nüfusu 50.000 kişiyi bulan güzel bir tatil beldesidir.

Kaş’ın Antalya’ya olan uzaklığı yaklaşık olarak 200 km dir. Deniz kıyısında küçük bir belde olan Kaş, 3 mil uzaklıkta Yunanistan’ın Meis adası ile de komşu konumundadır. Akdenizin bitki örtüsü olan Maki, Kaş beldesinde etkisini oldukça fazla göstermektedir ve Kaş ilçesinin dört bir yanı Maki bitkisi ile sarılıdır. Kaş’ ın bir diğer özelliği ise Kış aylarında dahi hiçbir zaman sıfır derecenin altına düşmemesi ve deniz sıcaklığının yüksek olmasıdır. Yerli halk kışın bile denize girebilmektedir.

Kaş’ a gittiğinizde gezeceğiniz pek çok mekan var. Bunlardan bazıları; Gömbe, Saklıkent, Antiphellos, Xanthos, Yamaç Paraşütü

Gömbe : Elmalı’ ya giderken Kaş’ a uzaklığı 60 km. civarıdır. Bu 60 km.lik yolun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çünkü yol boyunca sizlere çam ve sedir ağaçları eşlik edecek. Yemyeşil ve dalları yollara vuran çam ağaçları etrafında bir hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın.

Saklıkent : Ahşaptan yapılan ve 100 metre uzunluğunda olan bir köprüde yürüdükten sonra dünya harikası denebilecek Saklıkent Kanyon’una ulaşacaksınız. Kanyonun uzunluğu 18 km.dir ancak 6 km. olan yürüyüş pisti sizi oldukça tatmin edecek. Güzel bir yürüyüşün ardından kanyonda hizmet veren balık lokantalarında hoş bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Antiphellos : Likya lahitleri ve etrafa yayılmış mezar anıtları Kaş çevresinden günümüze kadar doğallığını korumuş eserler arasında yer almakta ve mutlafa ziyaret edilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.