Microsoft, Bazı Bethesda Oyunları Xbox ve PC’ye Özel Olacak Diyor

0 2

AB’nin satın alımı onaylamasının ardından dün akşam Microsoft da resmi olarak Bethesda’ya ‘aileye hoş geldin’ mesajı verdi. Xbox Wire’da yayınlanan mesajda Xbox patronu Phil Spencer’ın Zenimax Media için yazdıklarını okuyabilirsiniz.

Spencer, Bethesda’nın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kendi tarzında oyun geliştirmeye devam edeceğini söyleyerek Bethesda’nın iç işlerine karışmayacaklarının mesajını verdi.

Bethesda ekiplerinin Microsoft’a eklenmesiyle birlikte, yeni Bethesda oyunlarını deneyimlemek için Xbox konsollarının, PC ve Game Pass’in en iyi seçenekler haline geldiğini söyleyen Spencer, “gelecekteki bazı yeni oyunlar yalnızca Xbox ve PC oyuncularına özel olacak” şeklinde de bir cümle kurdu.

Bethesda oyunlarının exclusive statüsünü kazanıp kazanmayacağı satın alım haberinden beri cevabı merakla beklenen bir soruydu ve bu açıklama da bize net bir cevap vermedi. Hangi bazı yeni oyunlar? Neden tüm oyunlar değil? Buna neye göre karar verilecek? Microsoft bu konuda net bir açıklama yapmadıkça, bu sorular da kafa kurcalamaya devam edecek.

Deathloop ve Ghostwire: Tokyo’nun PS5 için çıkacaklarını biliyoruz. Peki ya Starfield, ya da TES 6 ne olacak?

Görünüşe göre bu konuda Microsoft içinde de bir görüş birliği yok ve bu da belirsizlik olarak bize yansıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.