Netflix’te ”Şifre Paylaşma” Devri Son Mu Buluyor?

0 2

Netflix’te şifre paylaşma geleneği o kadar abartıldı ki vakit zaman hesabımda kimin olduğunu bilmediğim anlar yaşıyorum. Hatta geçtiğimiz günlerde hesabıma Adıyaman’dan giriş yapıldığını gördüğümde bir epey şaşırmış ve bir nevi gururlanmıştım. Ancak bu gurur dolu günlerin sonuna geliyor olabiliriz.

Evet, Netflix nitekim bu durumun önüne geçmeyi planlıyor olabilir. nazaran şu sıralarda yayın platformu şifre paylaşımını durdurmak ismine çeşitli yollar denemeye başladı. Birtakım Netflix hesaplarında çıkan ikaza nazaran hesabın sahibi ile tıpkı meskende yaşamıyorsanız kendinize bir Netflix hesabı açmanız gerekiyor.

Netflix’in sistem olarak IP adreslerimizi bildiğini hatırlatmak gerek. Yani şifremizi paylaştığımızda hesabımızın hareketlerini gözlemleyebiliyor yayın servisinin yetkili isimleri. Şimdilik bahsi geçen sistem yalnızca bir deneme olsa da, Netflix’in bu şekil bir zorlama ile uğraşmak istemeyeceğine inanıyoruz.

Aslına bakarsanız pek çok meslektaşımız da bizlerle tıpkı fikirde. CNBC’nin haberine nazaran bu şifre paylaşım testleri şu anda yalnızca Roku yazılımını kullanan televizyonlarda yapılıyor. Bununla birlikte yayın platformunun yıl içerisinde buna benzeri onlarca teknoloji denediğini, lakin hepsini devreye almadığını hatırlatmak gerek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.