Ritim Oyunu A Musical Story, Yaz Aylarında Çıkış Yapacak

0 2


Glee-Cheese Studio tarafından geliştirilen ve Digerati tarafından dağıtımcılığı üstlenilen yeni bir ritim-macera oyunu A Musical Story duyuruldu.

A Musical Story’de hikaye, metin veya diyaloglar yerine müzikle ve animasyonlarla aktarılacak. Bizi 70’lere götürecek oyunda, Gabriel isimli kahramanımızın hafızasında bir yolculuğa çıkacağız.

Oyunun tasarımcısı ve aynı zamanda müziklerine de katkı sunan Charles Bardin, “Farklı bir şeyler yapmak, oynanışı ve hikayesiyle oyuncuların zihninde yer edecek bir iş ortaya koymak istedik. Doğru formüle ulaşmamız epey zaman aldı ama ulaştığımız nokta içlerinde en ilham verici olanıydı” diyor.

Bardin; oyunun diğer ritim oyunlarından ayrıldığı bir noktaya da temas ediyor; “Çoğu müzik oyununda görsel bir akış vardır, notalara tam olarak ne zaman basmanız gerektiğini gösterir. Biz daha çok oyuncuların dinleme yeteneklerine odaklanan bir deneyim sunmak istedik. Dolayısıyla, hikayeyi açabilmek ve ilerleyebilmek için müziği hissedecek ve anlayacaklar” diyor.

Oyunun grafik tarzı da hoş duruyor, müzikleri de kulağımıza hitap edecek gibi. Böyle olup olmadığını 19 Mart’ta yayınlanacak ve ilk 10 bölümü oynayabileceğimiz PC demosunda test edeceğiz artık. Çıkışı için ise biraz daha beklememiz gerekecek; A Musical Story, yaz aylarında PC, Xbox One, Switch ve iOS için çıkışını gerçekleştirecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.