Tell Me Why’ın İlk Bölümü Ücretsiz Oldu Ama Oyun Hala Bize Açık Değil

0 4

Life is Strange’in geliştiricisi Dontnod’un yeni oyunu Tell Me Why’ı biliyorsunuz. Alaska’daki küçük bir kasabada geçen oyunda Tyler ve Alyson isminde ikiz kardeşleri kontrol ediyor, bir araya gelen bu kardeşlerin travmatik geçmişleriyle yüzleşmelerine şahit oluyoruz. Daha doğrusu oluyormuşuz, çünkü oyunu oynayamadık. Oynayamadık, çünkü oyunun erişime kapalı olduğu ülkeler arasında Türkiye de var.

Oyuna Türkiye’den erişilemiyor ve buna dair resmi bir açıklama da bugüne kadar yapılmadı. Akla tabii ki bunun sebebinin oyundaki trans karakter olabileceği geliyor, yoksa Dontnod’ın diğer oyunlarında en ufak bir erişim sıkıntısı yokken bunda niye olsun? SteamDB sayfasına bakınca oyunun Rusya, Endonezya, Malezya, Singapur, Ukrayna, Çin, Peru, Suudi Arabistan, B.A.E., Kuveyt, Katar ve Türkiye’de erişime kapalı olduğu görülüyor.

Oyunun ilk bölümü ayrı bir paket olarak Steam’de ücretsiz olarak sunuldu, hatta Steam ana sayfasında reklamı bile dönüyor. Ancak reklama tıkladığımızda bu bölüme de erişemediğimizi görüyor ve ‘Bu ürün şu anda bulunduğunuz bölgede erişime kapalıdır” hatası alıyoruz. Saçmalığın daniskası yani.

Bu durumun tam olarak hangi taraftan kaynaklandığı da belirsiz, muhtemelen dağıtımcısı Focus Home oyuna daire tepki almamak için bazı ülkeleri erişim dışı bıraktı. Ancak bu yasağın hala daha devam ediyor olması çok can sıkıcı. Yani çok merak edenler zaten oyuna farklı yollarla erişip oynayabiliyorlar, bunun önüne geçmek mümkün değil. Ama şu ücretsiz fırsattan bile faydalanamıyoruz şu an itibariyle.

Oyunun Steam sayfasına erişememek isterseniz şu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.